Aranżacja salonu – wybieramy meble

Kategoria: Blog

wygodny salon

Aranżacja salonu powinna być dostosowana do potrzeb domowników oraz funkcjonalna i wygodna. Aranżację zacząć należy przede wszystkim od prawidłowego rozplanowania przestrzeni. Podstawowymi elementami wyposażenia są kanapa, stolik, szafka RTV. Ich ustawienie zależy od układu pomieszczenia – tego w którym miejscu jest grzejnik, okno, drzwi. Istotną kwestią jest również dobór odpowiedniego koloru ścian. Jeżeli salon jest dobrze nasłoneczniony można pozwolić sobie na dosyć dużą dowolność. Jednakże należy pamiętać, że zbyt intensywne i jaskrawe barwy mogą okazać się męczące. Ponadto nie można zapominać, że salon jest reprezentacyjną częścią domu. Dlatego, aby uzyskać satysfakcjonującą aranżację trzeba zwrócić szczególną uwagę na wybór odpowiednich mebli, które wyznaczą kierunek wystroju całego pomieszczenia.

Meble w pokoju dziennym

Najlepszym rozwiązaniem w salonie są zabudowane szafy i regały. Nowoczesne regały składają się z modułów, które można dowolnie zestawiać, tworząc tym samym indywidualne aranżacje. Ważnym elementem mebli modułowych są komody. Ważne jest aby miała odpowiedni rozkład szafek, półek i właściwą pakowność. Nie można wyobrazić sobie również salonu bez pasującej do całości szafki RTV. W salonie świetnie sprawdzą się meble sosnowe. Konieczny jest również zakup kompletu wypoczynkowego. W niedużych salonach sprawdzą się narożniki, w większych można postawić na klasyczny zestaw – kanapa, fotele. Wybierając meble wypoczynkowe należy zwrócić uwagę nie tylko na ich wielkość i wygodę, ale również na styl w jakim zostały wykonane.

Czym kierować się wybierając meble

Aby meble do salonu służyły przez wiele lat nie należy zapominać o tym, że powinny być starannie wykonane z dobrej jakości materiałów. Warto zamawiać meble w niewielkich, prywatnych firmach. Dzięki temu możemy być pewni, że zostaną wykonane bardzo dokładnie, a co więcej, jeśli to konieczne możemy zamówić meble na wymiar. Porządne meble sosnowe lub wykonane z innego drewna, staną się piękną i funkcjonalną ozdobą salonu.