Dlaczego warto wybrać meble z drewna brzozowego?

Kategoria: Blog

Meble z drewna

Meble z naturalnego drewna od zawsze cieszą się ogromną popularnością. W asortymencie sklepu internetowego www.meblesosnowe.eu oprócz mebli sosnowych można znaleźć również wyroby z drewna brzozowego, którym chcielibyśmy poświęcić nieco uwagi w tym artykule.

Specyfika mebli z drewna brzozowego

Meble z drewna brzozowego nie są zbyt popularne i niewiele salonów meblowych jest w stanie zaoferować je swoim klientom. Nie jest to jednak spowodowane właściwościami tego gatunku drewna, z którego powstają naprawdę dobre jakościowo produkty, a raczej wynika z dość trudnej obróbki materiału. Jeśli jednak klient się na nie zdecyduje, z całą pewnością nie będzie żałował swojego wyboru. Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim unikalny wygląd słojów.

Meble z drewna brzozowego wyróżniają się specyficznym, niepowtarzalnym charakterem, Świetnie prezentują się zarówno w domach i mieszkaniach urządzonych w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Są grube, masywne, dostojne. Wyróżniają się twardością i wytrzymałością, dlatego też zachowują swoje walory wizualne przez bardzo długi czas. Są odporne nie tylko na drobne zarysowania czy przypadkowe obicia, ale nawet i na poważniejsze uszkodzenia mechaniczne.

Czym wyróżnia się drewno brzozowe?

Brzoza to dość popularny gatunek drzew rosnących w Polsce. Na świecie występuje ponad 120 różnorodnych gatunków krzewów i drzew, które zaliczamy do rodziny brzozowatych, w naszym kraju występuje ich siedem. Do produkcji mebli wykorzystuje się najpopularniejszy rodzaj, czyli brzozę brodawkowatą (zwaną również brzozą białą).

Drewno brzozowe jest dość twarde, a jednocześnie elastyczne i giętkie. Niestety nie jest zbyt podatne na obróbkę ręczną i maszynową. Trzeba niezwykłej siły, precyzji i umiejętności, aby z tego wytrzymałego drewna stworzyć meble.

Drewno brzozowe wyróżnia się jasnym kolorem i nie wykazuje żadnego zapachu. Struktura słojów jest lekko prążkowana i tworzy unikalne wzory, które tworzą niezwykle naturalny, a jednocześnie dekoracyjny efekt. Co ciekawe, brzoza wykazuje właściwości antyalergiczne, dlatego też meble brzozowe w mieszkaniu pozytywnie wpływają na powietrze.