Dobór stelaża pod materac. Na co zwrócić uwagę?

Kategoria: Blog

Stelaż pod materac

Projektując sypialnię zwykle zastanawiamy się, jaki materac wybrać. Wygoda i komfort dla pleców są niezwykle ważne. Nie należy jednak zapominać, że istotne jest również to, na czym położymy materac, czyli stelaż. Jego zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza oraz zapobieganie gromadzeniu się wilgoci. W praktyce oznacza to, że dobrze dobrany stelaż zapewni dłuższą żywotność materacowi.

Jakie kryteria wziąć pod uwagę wybierając stelaż?

Przede wszystkim materiał, z którego wykonany jest stelaż powinien być wytrzymały i stabilny. W końcu ma zapewnić odpowiednie zabezpieczenie dla materaca, a co za tym idzie również naszego ciała przez kilka godzin każdej doby. Doskonale sprawdzą się dostępne w naszym sklepie stelaże brzozowe, sosnowe i bukowe. Prócz wytrzymałości, ergonomii pracy dodadzą również sypialni klasycznego wyglądu.

Czym się różni stelaż klasyczny od regulowanego?

Oprócz rodzaju drewna, z którego jest wykonany stelaż czy jego wymiarów, możecie Państwo również zdecydować, czy ma on mieć funkcję regulacji, a może jest ona w Waszej sypialni zbędna. Od czego to zależy? Zacznijmy od stelaży klasycznych, czyli takich, które nie mają możliwości regulacji. Można je łączyć z prawie każdym rodzajem materaca (piankowym lub sprężynowym). Zapewniają doskonałą powierzchnię podparcia materaca. Dla kogo stelaż z możliwością regulacji?  Przede wszystkim dla osób starszych lub chorych. Pomogą one ustawić materac w bezpiecznej i wygodnej pozycji, w zależności od schorzenia, a poza tym wpłynął na komfort codziennego odpoczynku. Warto wspomnieć, że takie stelaże są odpowiednie dla materacy lateksowych oraz piankowych.

Odpowiedni dobór stelaża jest równie ważny, jak właściwy materac. Właściwie dobrany pomoże zadbać o higieniczny sen (cyrkulacja powietrza), odpowiednio zabezpieczy materac i pozwoli cieszyć się spokojnym i zdrowym snem, a także satysfakcjonującą jakością wypoczynku. Nasi specjaliści chętnie pomogą Państwu rozwiać wszelkie wątpliwości oraz przedstawią zalety każdego z dostępnych rozwiązań.