Jak urządzić przedpokój

Kategoria: Blog

Jak urządzić przedpokój

Przedpokój to ta przestrzeń w naszym domu, która prowadzi do innych pomieszczeń mieszkalnych, a jednocześnie jest miejscem przechowywania obuwia i okrycia wierzchniego. Trzeba pamiętać, że jest to również przestrzeń reprezentacyjna – zapowiedź tego, co zobaczymy w dalszej części mieszkania. Dlatego warto połączyć w nim funkcjonalność z walorami estetycznymi. Dobrym rozwiązaniem na zorganizowanie przestrzeni w przedpokoju jest zakup drewnianej garderoby, która będzie głównym meblem pomieszczenia. Oczywiście równie ważny jest dobór odpowiedniego koloru ścian i dodatków, które wpłyną znacząco na estetykę wnętrza.

Kolory idealne do przedpokoju

Jak zostało wspomniane powyżej przedpokój nie jest miejscem łatwym do aranżacji. Musi on być spójny z resztą stylu mieszkania. Niestety bardzo często przedpokoje są niewymiarowe, dlatego mamy problem z aranżacją tego pomieszczenia. W takim wypadku istotne są triki wnętrzarskie, które pozwolą na uzyskanie większych przestrzeni w przedpokoju. Do najbardziej popularnych należy stosowanie jasnych stonowanych kolorów, a rezygnacja z ciemnych lub zbyt jaskrawych. Mocne kolory sprawią, że korytarz będzie sprawiał wrażenie mniejszego i niewymiarowego. Dobrze sprawdzą się beże, złamane biele, ale również delikatna szarość. Jeżeli natomiast mieszkamy w bloku, w którym mam wąski i długi korytarz miast przedpokoju, warto go optycznie skrócić. Wystarczy, że dłuższe ściany pokryjesz jaśniejszym, a krótsze ciemniejszym kolorem.

Wybór mebli o przedpokoju

Bardzo istotną kwestią jest także wybór odpowiednich mebli do przedpokoju. Dobierając je trzeba pamiętać, aby były dopasowane do wielkości i stylu pomieszczenia. Niestety mała przestrzeń przedpokoju zazwyczaj ogranicza możliwość doboru szaf i garderób. Dobrym rozwiązaniem jest zakup garderoby przedpokojowej wyposażonej w lustro, które oprócz swojego docelowego zastosowania, będzie również optycznie powiększało przestrzeń pomieszczenia. Ponadto odpowiednia garderoba to taka, która zaopatrzona jest w wieszaki na odzież wierzchnią oraz półkę na buty, szaliki, czapki i inne dodatki. W przedpokojach świetnie prezentują się jasne, solidne, drewniane meble.