Korzyści z zastosowania mebli z litego drewna

Kategoria: Blog

Zalety mebli z litego drewna

Drewniane meble zawsze cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Są one estetyczne, dostępne w różnorakich wariantach, naturalne i świetnie pasujące do wielu aranżacji mieszkalnych czy biurowych. Jak się jednak okazuje określenie “meble drewniane” może dotyczyć różnych typów mebli, również tych ze sklejki lub z drewnianą okleiną. Jeśli zależy Ci na solidnych, wysokich jakościowo i trwałych meblach powinieneś raczej skłaniać się ku meblom z drewna litego.

W tym artykule podpowiemy, czym wyróżniają się meble z drewna litego i jakie są najważniejsze korzyści z ich zastosowania.

Wysokiej jakości meble z drewna litego – solidne, estetyczne i trwałe

Meble z drewna litego to wysokiej jakości wyroby meblarskie. Powstały wyłącznie z czystego drewna, które wcześniej było odpowiednio sezonowane, poddane fachowej obróbce i odpowiednio zaimpregnowane. Meblami z drewna litego możemy określić wyłącznie tego rodzaju produkty. Oczywiście mogą znajdować się w nich również elementy wykonane z innych materiałów, m.in. ze sklejki, ale użyte są one wyłącznie w niewielkim stopniu, np. do wykonania dna szuflad czy tylnych ścian.

Meble z drewna litego pozbawione są wszelkiego rodzaju substancji syntetycznych, a więc są całkowicie naturalne i ekologiczne. Dzięki temu są przyjazne człowiekowi, a jednocześnie pozwalają stworzyć przytulne i estetyczne wnętrza. Są również oryginalne, ponieważ każdy egzemplarz mebli z drewna litego może być wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Dzieje się tak za sprawą ułożenia słojów, które często tworzą na drewnianych elementach malownicze wzory, co dodatkowo dodaje szlachetności powierzchni mebli. Można więc stwierdzić, że meble z drewna litego są po części owocem pracy rąk ludzkich, a po części dziełem natury.

Bardzo ważny jest również fakt, że odpowiednio przygotowane naturalne drewno wykazuje wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, nawet jeśli z czasem na powierzchni mebli pojawią się ewentualne rysy, odpryski, zniekształcenia czy zadrapania, można je z łatwością usunąć poprzez szlifowanie i ponowną impregnację.

I chociaż meble z drewna litego zwykle dostępne są w nieco wyższej cenie niż modele np. z materiałów drewnopodobnych, to jednak wysoka jakość, trwałość i naturalne piękno jest warte swojej ceny!