Kupujemy krzesła idealne

Kategoria: Blog

Krzesła drewniane w kuchni

Krzesło jest jednym z podstawowych przedmiotów, które znajdują się w każdym domu. Używane jest na co dzień podczas jedzenia, pracy, wypoczynku, towarzyskich spotkań. A jednocześnie forma tego przedmiotu wykorzystywana jest również jako atrybut władzy. Współcześnie kształt krzesła, jego faktura, wielkość projektowane są z jednej strony, aby dopasować je do różnych aranżacji wnętrza, ale także w sposób, który pozwala podkreślić pozycję społeczną właściciela – idealnym przykładem są fotele dyrektorskie. Wybierając krzesło do domu, należy kierować się jednak nie tylko wyglądem, ale również funkcjonalnością oraz jak najwyższą jakością wykonania.

Najważniejsze kwestie podczas wyboru krzesła

Na rynku znajdziemy kilka jeśli nie kilkanaście rodzajów krzeseł. Wśród najpopularniejszych znaleźć można  bardzo wygodne krzesła tapicerowane, twarde – drewniane, metalowe bądź plastikowe czy krzesła sztaplowane, charakteryzujące się tym, iż można wkładać je jedno w drugie, dzięki czemu zajmują mniej miejsca. Jednak najważniejszą krzesła nie jest wcale jego wygląd, a dopasowanie. Muszą on mieć odpowiednią szerokość tak, aby mieściły się wzdłuż stołu i bezproblemowo pod niego wsuwały. Wygodne siedzisko to takie, które znajduje się około 30 cm poniżej blatu i 40-45 cm nad podłogą. Pozwala to osobie siedzącej przy stole na swobodę ruchów i wygodne ułożenie dłoni na blacie. Ponadto oparcie krzesła powinno być odpowiednio wyprofilowane w taki sposób, aby użytkownik mógł bez problemu się na nim oprzeć.

Na co ostatecznie warto się zdecydować?

Ostateczny wybór mebli musi być podyktowany wygodą, ergonomią i stylem w jakim urządzona jest kuchnia czy jadalnia. Trudno wyobrazić sobie krzesła inspirowane latami sześćdziesiątymi ubiegłego wieku w kuchni prowansalskiej, czy mało wygodne, designerskie krzesła w mieszkaniu dużej rodziny. Najlepszym i najbardziej uniwersalnym wyborem są bez wątpienia krzesła drewniane, które dopasują się do każdej przestrzeni, zawsze wyglądają stylowo, są łatwe w konserwacji i wygodne.