Kupujemy szafę

Kategoria: Blog

szafa

Jednym z najważniejszych mebli w domu jest szafa. Niezależnie, do którego pokoju ma trafić ten mebel musi być bardzo funkcjonalny. W szafie powinny zmieścić się wszystkie nasze ubrania, jak również pościel i koce. Powinna być ona pojemna, a jednocześnie dopasowana do wnętrza tak, aby nie zdominowała całej przestrzeni. Oferta w sklepach meblarskich jest bardzo szeroka. Znajdziemy szafy wolnostojące, do zabudowy, drewniane, lustrzane czy z tworzywa. Niektórzy producenci mebli jak na przykład firma Meble Sosnowe STar bogatą ofertę swoich mebli uzupełniają także o szafy robione na wymiar.

Szafa w sypialni czy w salonie

Sypialnia jest idealnym pomieszczeniem na aranżację szafy, ponieważ większość rzeczy, które w niej trzymamy to ubrania, bielizna, pościel koce – wszystko to, co najbardziej przydatne w tym pomieszczeniu. Aby rzeczy były odpowiednio posegregowane warto zadbać o to, żeby mebel wyposażony był nie tylko w drążek na wieszaki, ale również kilka pojemnych szuflad oraz póki na rzeczy. Warto również zwrócić uwagę na wygląd szafy przeznaczonej do ustawienia w sypialni. Powinien on pasować do wystroju pomieszczenia. Jeśli chcemy postawić na uniwersalność, powinniśmy pomyśleć o zakupie klasycznej szafy drewnianej. Niektóre rodziny potrzebują często więcej niż jednej obszernej szafy. Wtedy najodpowiedniejszym wyborem na ustawienie drugiego tak dużego mebla jest salon. Często jest to zdecydowanie większe pomieszczenie, dlatego można pozwolić sobie również na większą szafę. I tutaj warto zadbać, aby wpasowywała się ona w design pomieszczenia.

Szafa z lustrem

Niestety nie wiele z nas dysponujemy dużymi przestrzeniami domu czy apartamentu. Aby chociażby optycznie oddać przestrzeń zabraną przez szafę, warto decydować się na modele zaopatrzone w lustro. Odpowiednio ustawiona szafa z lustrem nie tylko sprawi, że pokój będzie większy, ale również doświetlony. Aby taka szafa wyglądała estetycznie bezwzględnie należy pamiętać o dbaniu o jej czystość. Na tego typu meblu dobrze widoczne będą smugi i odciski palców.