Jak lepiej kupować meble – w zestawach czy osobno?

Kategoria: Blog

w zestawach czy osobno

Meble są bardzo ważnym elementem każdego mieszkania, czy domu. Pełnią wiele funkcji: pozwalają utrzymać porządek, pomagają wyeksponować ważne przedmioty, zapewniają przestrzeń do pracy i rozrywki, a w szczególności decydują o charakterze pomieszczenia. Liczba opcji, spośród których możemy wybierać, jest obecnie bardzo duża. Z jednej strony pozwala to nam na dopasowanie przedmiotów do naszych gustów i preferencji. Jednak z drugiej, bardzo łatwo możemy zagubić się we wszystkich dostępnych możliwościach. Wiele osób zastanawia się m.in., czy lepiej kupić cały zestaw mebli, czy postawić na ich pojedyncze sztuki? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym artykule, w którym rozważamy wady i zalety obu tych rozwiązań.

Zakup mebli – dwa rozwiązania

Co właściwie oznacza zakup pełnego zestawu? Kiedy decydujemy się na tę opcję, korzystamy z jednej linii produktów, które są takie same pod względem wykończenia, kolorów frontów, wykorzystanego materiału, tonacji, czy elementów dodatkowych, takich jak uchwyty. Takie meble stanowią jedną całość, która doskonale ze sobą współgra i która została zaprojektowana z myślą o ustawieniu w jednym pomieszczeniu. Nie oznacza to, że poszczególne elementy są ze sobą połączone, jak to miało miejsce w popularnych do niedawna meblościankach. To innowacyjna propozycja, w której meble występują oddzielnie, jednocześnie tworząc spójną i zamknięta całość. Natomiast kiedy decydujemy się na zakup mebli „osobno”, nie dokonujemy wyboru spośród jednej, konkretnej linii. Dobieramy produkty dostępne w różnych sklepach lub pochodzące z różnych kolekcji. Możemy stworzyć z nich eklektyczną całość lub aranżację, która, choć złożona z zaskakujących elementów, będzie ze sobą współgrała.

Gotowy zestaw – zalety

Jeśli decydujemy się na skorzystanie z gotowego kompletu, możemy być pewni, że wszystkie elementy będą ze sobą współgrać i to niezależnie od aktualnego ułożenia. Z biegiem czasu możemy zmieniać ich kolejność i ustawienie, a nawet dodawać i odejmować poszczególne elementy. Dodatkowo w większości przypadków kupowanie mebli w zestawie jest korzystniejsze pod względem finansowym. Niektóre firmy oferują specjalne rabaty dla klientów, którzy decydują się na zakup kilku pozycji z jednej kolekcji. To nieco większy wydatek jednorazowy, jednak w dalszej perspektywie opłaca się bardziej. Meble kupowane w zestawie to rozwiązanie wygodne także dlatego, że pozwalają na oszczędność czasu. Wyboru koniecznych elementów dokonujemy raz, zamiast stopniowo dokupywać kolejne pozycje. To rozwiązanie doskonałe dla tych, którzy chcą dokonać szybkiego zakupu i nie mają zmysłu dekoracyjnego. W przypadku zestawu łatwiejszy jest także sam montaż i ustawianie poszczególnych elementów – inspirację możemy zaczerpnąć z katalogu salonu meblowego.

Pojedyncze sztuki – zalety

Dla wielu osób kupowanie pojedynczych sztuk mebli jest przejawem wolności w tym, jak chcą urządzić swoje mieszkanie. To opozycja dla wnętrz zaprojektowanych od linijki, w których wszystko musi doskonale ze sobą współgrać. Dzięki dobraniu pasujących, ale nieco odmiennych propozycji możliwe jest stworzenie niepowtarzalnego klimatu, który z łatwością dopasujemy do naszych upodobań i połączymy w innowacyjny sposób. To doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób z wyobraźnią przestrzenną, jak i dla tych, którzy nie mogą zdecydować się na jeden, określony styl i wciąż poszukują nowych wrażeń. Dzięki meblom kupowanym osobno tworzymy także przytulne wnętrze z niepowtarzalnym charakterem. To także sposób na wykorzystanie i modne zaaranżowanie miejsc trudnych, gdzie meble z kompletu, tworzone w jednym stylu i schemacie, nie zdadzą egzaminu. Oryginalne, dobierane według naszych potrzeb, pojedyncze sztuki są odpowiedzią na wszelkie skosy, załomy, czy nietypowe wymiary okien. To rozwiązanie sprawdzi się więc doskonale w przypadku niewielkiego metrażu, który musimy zagospodarować z pomysłem. I chociaż kupowanie mebli z różnych kolekcji i od różnych producentów może być i droższe i dłuższe, to o piękne wnętrze warto zawalczyć.

Co wybrać?

Ostateczny wybór zależy więc od naszych preferencji i od powierzchni, jaką możemy zagospodarować. Są jednak sytuacje, kiedy pewne warianty sprawdzą się nieco lepiej, niż inne. Jest tak m.in. w przypadku pokoju dziecięcego, gdzie zakup gotowego zestawu daje nam gwarancję wygody i dopasowania do wieku malucha. Gotowa kompozycja jest dobrym pomysłem także w przypadku mebli kuchennych, gdzie cała zabudowa tworzona jest na wymiar z precyzją co do milimetra, co zapewnia wygodę i funkcjonalność. Nie oznacza to, że musimy zatracić nasz styl i charakter. Swój gust podkreślimy przez dobranie odpowiednich dodatków, które ożywią i przełamią całą aranżację. Jeśli szukasz pomysłów i inspiracji, zachęcamy do skorzystania z naszej strony www, gdzie znajdziesz zarówno zaskakujące zestawy mebli, jak i nietypowe pojedyncze sztuki.