W przedpokoju czy sypialni – gdzie urządzić garderobę?

Kategoria: Blog

garderoba

Garderoba to bardzo przydatne miejsce w każdym domu, ponieważ pomieści o wiele więcej niż klasyczna szafa. Można w niej przechowywać ubrania, buty, dodatki oraz inne rzeczy, takie jak odkurzacz czy deskę do prasowania. Nie każdy jednak dysponuje pomieszczeniem, które mógłby przeznaczyć na garderobę, mimo to nie trzeba z niej rezygnować. Miejsce do przechowywania ubrań można urządzić w przedpokoju lub sypialni. We wpisie doradzamy, które z tych pomieszczeń będzie najlepsze na garderobę.

Garderoba w przedpokoju

Przedpokoju to pomieszczenie, które zazwyczaj jest bardzo rzadko wykorzystywane, oprócz tego że się przez nie po prostu przechodzi. Dlatego jeśli korytarz jest w miarę duży, można zwiększyć jego funkcjonalność i stworzyć w nim garderobę. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość umieszczenia kurtek i butów blisko wyjścia. Z garderoby będą mogli skorzystać także goście, zostawiając w niej swoje płaszcze. Przedpokój to najczęściej słabo oświetlone miejsce, a do przechowywania ubrań światło słoneczne nie jest potrzebne, dlatego tym bardziej warto zagospodarować wolną przestrzeń.

W korytarzach często znajdują się wnęki, które można wykorzystać. Najlepiej postawić wtedy na meble na zamówienie, które będzie można idealnie dopasować i dzięki temu zagospodarować nawet trudno dostępne miejsca. Pojemna szafa garderobiana to idealne rozwiązanie do niewielkiego korytarza. Najlepiej, aby była to szafa z lustrami, które optycznie powiększą pomieszczenie. Mebel powinien sięgać do samego sufitu, wtedy na najbardziej niedostępnych półkach można układać odzież sezonową czy rzeczy rzadko używane.

Garderoba w sypialni

Większość osób ubiera się w sypialni zaraz po przebudzeniu, dlatego garderoba w tym pokoju może być praktycznym rozwiązaniem. W sypialni można umieścić tak samo jak w przedpokoju szafę garderobianą, jednak są też inne możliwości. Jeśli sypialnie jest dość duża, to warto zastanowić się nad postawieniem ścianki działowej i stworzeniem oddzielnego pomieszczenie. Na garderobę nie potrzeba wiele przestrzeni, już na 2mmożna stworzyć miejsce, w który pomieści się wiele rzeczy.

Kolejnym pomysłem na przechowywanie ubrań i innych rzeczy jest otwarta garderoba. Rezygnując z frontów, uzyskuje się łatwiejszy dostęp do wszystkich rzeczy, a półki i wieszaki z ubraniami stanowią element wystroju sypialni. Minusem takiej garderoby jest kurzenie się ubrań, ale jest na to sposób – przeszkolone drzwi. Garderoba w sypialni daje większą prywatność, ponieważ kiedy w domu są goście, nie ma potrzeby wychodzenia po ubrania na korytarz.

Wybierając miejsce na garderobę, należy przede wszystkim zastanowić się, w którym pomieszczeniu jest najwięcej wolnej przestrzeni oraz czy ma być ona dostępna dla wszystkich domowników i gości czy jednak powinna być bardziej prywatna. Jeśli ubrań i innych rzeczy jest dużo, warto mieć dwie garderoby.