Na co warto zwrócić uwagę wybierając materac do spania?

Kategoria: Blog

śpiąca kobieta

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób pracuje zdalnie lub prowadzi własny biznes. Z tego powodu nową potrzebą stało się stworzenie w domu czy mieszkaniu miejsca do pracy. Na przeszkodzie może stać mały metraż mieszkania albo brak pomysłu na aranżację stanowiska. Jak urządzić strefę biurową, by sprzyjała efektywnej pracy? W tym artykule znajdziesz kilka przydatnych wskazówek.

Jak urządzić domowe biuro?

Nie musisz mieć osobnego pokoju na biuro. Wystarczy w jednym z pomieszczeń – salonie, sypialni, a nawet kuchni wydzielić strefę, która będzie ci służyła za biuro. Od czego zacząć? Podstawą twojej pracy będzie oczywiście odpowiednie biurko. To ono wyznaczy styl i rodzaj pozostałych dodatków i dekoracji strefy do pracy.

Jakie meble wybrać urządzając home office?

Meble w domowym biurze powinny być nie tylko ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Na biurku powinien się swobodnie zmieścić laptop, dokumenty i niezbędne akcesoria biurowe. To podstawa zarówno wizualnej aranżacji wnętrza, jak i komfortu pracy. W szufladach i szafkach pod biurkiem można schować niezbędne elementy, dzięki czemu będziesz mieć wszystko, co potrzebne, pod ręką. Zawsze modne, ponadczasowe i piękne są biurka wykonane z drewna. Drewniane biurko, które jest solidnie wykonane, może służyć przez długie lata. Jeśli dysponujesz ograniczoną ilością miejsca, świetnym rozwiązaniem będzie biurko wykonane na wymiar – dobierz jego szerokość, wysokość i głębokość, aby wpasowało się w miejsce, a zarazem zapewniało odpowiednią ilość przestrzeni do pracy. Meble robione na wymiar pomogą ci zrealizować każdy pomysł i wizję.

Co jeszcze może się przydać w domowym miejscu pracy?

Wspomnieliśmy już o tym, jakie znaczenie ma wybór odpowiedniego biurka. Oczywiście równie ważnym elementem jest też fotel. Musi być wygodny i najlepiej, żeby był regulowany, aby można go było dopasować do biurka. Pozycja, w jakiej siedzimy w pracy, ma wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Jeśli zdecydujesz się na krzesło, to zwróć uwagę na to, jakie ma oparcie i czy jesteś w stanie siedzieć na nim wygodnie przez kilka godzin w ciągu dnia. Dobrze jest, aby domowe biuro było urządzone przy źródle naturalnego światła, niemniej i tak trzeba jeszcze zadbać o dodatkowe oświetlenie, nawet, gdy w pobliżu znajduje się okno. Światło lampki powinno mieć taki odcień, który nie męczy wzroku. Kolejną istotną kwestią jest dobór odpowiednich kolorów. To kwestia bardzo indywidualna i powinna być dopasowana do osobistych preferencji i upodobań. Kolory mają sprzyjać kreatywności, z drugiej strony nie mogą być drażniące. Bezpiecznym wyjściem jest subtelna kolorystyka, a w mocniejszych, kontrastowych barwach, mogą być dodatki. Kwiaty doniczkowe oprócz tego, że ładnie się prezentują, to mają jeszcze wpływ na jakość powietrza i poprawiają samopoczucie. Bardzo praktyczne są tablice korkowe, na których możemy przyczepić karteczki przypominające o najważniejszych zadaniach. Na koniec nie zapomnij też o różnych małych elementach, które ułatwią ci organizację pracy, ale też odpowiednio dobrane będą stanowiły ozdobę stanowiska pracy.