Zalety mebli sosnowych

Kategoria: Blog

Niska cena

Jedną z niewątpliwych zalet mebli sosnowych jest z całą pewnością ich cena – wykonane z nich przedmioty są niedrogie i trwałe. Wytrzymują nawet znaczne obciążenie, dzięki czemu są bardzo praktyczne w użytkowaniu. Ponadto nie prezentują się one gorzej, niż meble wykonane z innych gatunków drzew.

Właściwości elektrostatyczne

Zaletą mebli sosnowych, którą z całą pewnością docenią wszyscy alergicy, jest ich niska podatność na osadzanie się na nich kurzu. Meble te nie elektryzują się, dzięki czemu w powietrzu wokół nich nie unosi się niepożądany kurz. Dlatego ten rodzaj mebli jest szczególnie polecany osobom uczulonym na kurz czy roztocza, a także posiadaczom zwierząt domowych, gdyż sierść również tak bardzo się na nich nie osadza.

Higroskopijność

Kolejną zaletą mebli sosnowych jest ich zdolność do wymiany pary wodnej pomiędzy samym drewnem a otoczeniem. Oddają w ten sposób nadmiar wilgosci, jednocześnie regulując poziom wilgotności pomieszczenia.

Uniwersalność

Meble sosnowe są bardzo jasne, dzięki czemu zamówione w stanie surowym można pomalować na wybrany przez nas kolor – nawet całkowicie kryjący widoczne zwoje. Dzięki temu meble będą prezentować się równie dobrze, jak te pokryte jedynie bezbarwnym lakierem. Ponadto sosna jest surowcem, z którego kolor tak łatwo nie schodzi, zachowując swoją intensywność przez długi czas.

Wysoka wytrzymałość mechaniczna

Meble zrobione z drewna sosny są niezwykle wytrzymałe i mało podatne na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu mogą posłużyć przez długie lata. Z sosny można zrobić wiele mebli – łóżka, ławy, stoły, szafy, a nawet szafki kuchenne. Ponadto charakteryzują się dużą sprężystością i są łatwe w obróbce.