Dlaczego meble sosnowe należą do najpopularniejszych?

Kategoria: Blog

Nie ulega wątpliwości, że meble sosnowe – zwłaszcza w Polsce – są najchętniej wybieranymi meblami drewnianymi. Co jednak wpływa na ich nieustannie rosnącą popularność?

Oprócz ceny, wynikającej z faktu, że sosna jest bardzo często występującym w naszej strefie klimatycznej drzewem, należy wspomnieć, że cechują się niezwykłą trwałością i cieszą się zainteresowaniem wśród alergików, ponieważ dosyć ciężko osadzają się na nim alergeny, takie jak kurz czy włosy, a także wolniej namnażają się roztocza. Ich niska cena czyni je ekonomicznym rozwiązaniem dla każdego. Coraz częściej wybiera się meble drewniane dzięki ich dobroczynnemu wpływowi na nasz organizm. Mniejszy stopień przetworzenia czyni je bardziej trwałymi, niż w przypadku tych wykonanych z tworzyw syntetycznych. Dzięki  bogactwu barw i faktur, stanowią doskonałe rozwiązanie do każdego domu.

Sosna jest drzewem iglastym, które cechuje się niewielkimi wymaganiami – może rosnąć na różnych rodzajach gleb, doskonale znosi wahania temperatur i zmienne warunki klimatyczne, jak susze czy mrozy, dzięki czemu stanowi ok. 70% wszystkich polskich lasów. A to czyni ją surowcem niezwykle łatwo dostępnym. Ponadto same drewno sosny jest bardzo sprężyste, za co cenią je zakłady stolarskie i firmy meblarskie – poddają się łatwo obróbce, co pozwala na wykonanie nawet bardzo fantazyjnych modeli. Posiadają one również zachwycający zapach, który stwarza w mieszkaniu unikalną atmosferę.

Dzięki swoim jasnym i łagodnym kolorom, sosna nadaje pomieszczeniom ciepłego i przytulnego charakteru, czyniąc je przyjemnymi dla oka. Dzięki niskiemu stopniowi przetworzenia drewna i właściwościom zdrowotnym, meble sosnowe są najczęściej wybierane i posiadają wielu zwolenników.