Jak wybrać krzesła do jadalni

Kategoria: Blog

jadalnia

Aranżacja jadalni lub kącika jadalnego w kuchni czy w salonie to nie lada wyzwanie. Z jednej strony chcemy, aby jadalnia była wygodna, elegancka i ponadczasowa, z drugiej zaś kuszą coraz to nowsze trendy. Wiele z nas słusznie decyduje się na wytrzymałe, wygodne i ergonomiczne meble drewniane, np. meble sosnowe. Dzięki odpowiednio dobranym meblom sosnowym każda osoba siedząca przy stole będzie miała wystarczająco dużo miejsca, aby w komfortowych warunkach zjeść posiłek. Poprzednio radziliśmy, jak wybrać idealny stół jadalniany. Tym razem warto pochylić się nad krzesłami, które spełniają równie ważną rolę.

Typy krzeseł

Na rynku znajdziemy krzesła w najróżniejszym stylu, wykonane z bardzo różnych materiałów. Kupimy klasyczne, nadal cieszące się ogromną popularnością krzesła drewniane, ale również metalowe, wiklinowe czy z tworzywa. Ponadto wiele producentów oferuje zarówno krzesła tapicerowane, jak i twarde. Bez wątpienia te pierwsze są znacznie bardziej komfortowe, jednak stosunkowo szybko widać na nich efekty zużycia – tapicerka ściera się i zmienia kolor. Krzesła nietapicerowane na dłużej zachowują swój nienaganny wygląd i znacznie łatwiej zachować je w czystości. Jeśli chcemy podnieść komfort użytkowania, można dokupić do nich specjalne poduszki – siedziska. To właśnie nietapicerowane i tapicerowane krzesła drewniane są najczęstszym wyborem. Dzięki szerokiej ofercie wzorów i stylów będą one pasowały zarówno do tradycyjnych wnętrz, jak i przytulnych, rustykalnych domów, jak i tych bardziej nowoczesnych.

A może komplet?

Aby ułatwić sobie zakupy i dobieranie odpowiednich elementów do wystroju wnętrza można zadecydować się na zakup kompletu jadalnianego. Kupując stół z krzesłami nie będziemy  mieli problemu z różnicami w stylu, kolorze czy proporcjach. Inaczej sprawa się ma, kiedy kupujemy meble osobno. Zakup samych krzeseł wymaga odpowiedniego dopasowania wysokości siedziska i stylu. I w tym wypadku warto postawić na nieśmiertelną klasykę. Meble drewniane świetnie wpasują się w każdą aranżację wnętrza jadalni.