Wytrzymałość mebli sosnowych. Inwestycja na lata?

Kategoria: Blog

sosnowe-meble

Sosna jest najczęściej występującym gatunkiem drewna w Polsce, a na świecie występuje  aż 80 różnych gatunków sosny. Ze względu na łatwą dostępność, sosna stała się bardzo popularnym materiałem wykorzystywanym przez firmy stolarskie. Materiał ten jest niezwykle łatwy w obróbce, ma szerokie zastosowanie, a także jest bardzo estetycznym i ekonomicznym rozwiązaniem. 

To, co cechuje meble sosnowe to funkcjonalność i wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki swojej sprężystości może przybierać dowolne kształty.  Najczęściej meble sosnowe wykorzystywane jest do produkcji komód, stolików czy łóżek sypialnianych. Ogromną zaletą mebli sosnowych jest higroskopijność, czyli oddają lub uzupełniają  nadmiar wilgoci poprzez kontrolę poziomu wilgoci. Meble sosnowe dedykowane są osobom, które zmagają się z alergiami. Dzięki właściwościom elektrostatycznym wokół mebli nie unosi się kurz. Meble wykonane z sosny pasują do każdego stylu, jaki panuje we wnętrzach. Styl skandynawski, minimalistyczny czy nowoczesne aranżacje będą świetnie komponować się z naszą sosną. Dodatkowo stworzymy w naszych pomieszczaniach przytulny klimat.

Pielęgnacja mebli sosnowych

Zakup mebli sosnowych to świetna inwestycja na lata. Doskonała jakość w niskiej cenie sprawi, że nasze mieszkanie będzie wyjątkowe. Jednak, aby nasze meble służy nam jak najdłużej, musimy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji mebli. Najważniejszym elementem impregnacji mebli sosnowych jest olejowanie. Aby drewno zachowało swój naturalny kolor najlepiej wykonywać zabieg olejowania raz w miesiącu. Sosna, która jest poddana na działanie promieni słonecznych, może spowodować ciemnienie koloru mebli.  Jeśli nasze meble pokryte są lakierem, należy stosować środki antystatyczne, które zapobiegają osadzaniu się kurzu na meblach. Używajmy ściereczek z mikrofibry, które nie spowodują zarysowań. Jeśli nasze meble sosnowe pokryte są woskiem stosujmy specjalne mleczka, dzięki którym zachowamy piękny wygląd mebli. Przy polerowaniu pamiętajmy o jednej ważnej zasadzie, czyli wykonywaniu płynnych ruchów wzdłuż linii słojów.