Zalety łóżek tapicerowanych

Kategoria: Blog

łóżko tapicerowane

Mówiąc o meblach tapicerowanych najczęściej mamy na myśli sofy, fotele, wersalki lub krzesła. Okazuje się jednak, że coraz większą popularnością cieszą się także łóżka tapicerowane. Dlaczego? Zapewne wynika to z faktu, że pasują one do pomieszczenia niezależnie od stylu aranżacji. Ponadto łóżko tapicerowane powoduje, że wnętrze staje się bardziej przytulne. Nie można także zapomnieć o wyjątkowej funkcjonalności łóżek tapicerowanych. Warto pamiętać, że w łóżku spędzamy nawet 30% naszego życia. To tylko pokazuje jak istotny jest wybór dobrego łóżka do sypialni. Na pewno kupując je warto zainwestować w estetyczną, ale i wygodną konstrukcję.

Dlaczego warto kupić łóżko tapicerowane?

Rozważając zakup łóżka tapicerowanego trzeba podkreślić, że jest ono bardzo uniwersalnym elementem wyposażenia. Idealnie pasuje nie tylko do sypialni dorosłych, ale także do pokoju młodzieżowego i dziecięcego. Tak naprawdę obok kształtu kluczowe znaczenie w kontekście jego wyglądu ma odpowiedni dobór materiału obiciowego. Warto zaznaczyć, że nie musi to być tylko tkanina. Łóżka tapicerowane występują również w wersji z ekoskóry oraz skóry naturalnej. Miękkie obicie ma szczególnie duże znaczenie w pokoju dziecięcym. Jest ono po prostu bardziej bezpieczne od tradycyjnego stelaża z płyty lub drewna. Mając łóżko tapicerowane w pokoju dziecięcym minimalizujemy ryzyko przykrej kontuzji na przykład po uderzeniu w kant mebla.

Wspominaliśmy na początku, że łóżka tapicerowane mają duży wpływ na wystrój danego pomieszczenia. Żywa i kolorowa tapicerka sprawia, że pokój dziecięcy staje się bardziej radosny. W przypadku sypialni dla rodziców można zastosować bardziej stonowaną kolorystykę, która będzie się wpisywać w design całego pomieszczenia. Dzięki bogatej palecie kolorów mamy pewność, że uda nam się dobrać łóżko idealnie dopasowane do potrzeb.

Czy łatwo jest utrzymać łóżko tapicerowane w czystości?

Wiele osób jako wadę łóżka tapicerowanego podaje trudność w jego czyszczeniu. Nie jest to zgodne z rzeczywistością. Obecnie produkowane tkaniny są łatwe w czyszczeniu i mają właściwości hydrofobowe. Można je czyścić i prać co znacznie ułatwia utrzymanie łóżka w idealnym stanie. Podobnie jest w przypadku łóżka pokrytego skórą naturalną lub ekoskórą. W przypadku ekoskóry najlepsza jest po prostu woda z szarym mydłem. Skóra naturalna wymaga impregnacji dzięki czemu trudniej chłonie wszelkie plamy. Do jej czyszczenia wymagane są dedykowane preparaty.

Czy łóżko tapicerowane jest wygodne?

Wygoda łóżka zależy w dużej mierze od materaca. Ale łóżka tapicerowane mają pewną przewagę nad tradycyjnymi formami. Chodzi oczywiście o tapicerowany zagłówek. Może on być dodatkowo wypełniony pianką dzięki czemu stanowi bardzo komfortowe oparcie. Nawet bez konieczności podkładania poduchy. W przypadku łóżka z drewna czy z płyty zagłówki nie są już tak komfortowe.

Z pewnością zakup łóżka tapicerowanego jest dobrym pomysłem. Jest to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych łóżek. Bez wątpienia stylistyka sypialni, wyposażonej w taki mebel, zyska wiele na swojej estetyce. Jednocześnie kupując łóżko tapicerowane mamy pewność, że oprócz efektownego wyglądu zapewni nam wygodę oraz komfortowy wypoczynek.