Białe meble – nieśmiertelna klasyka

Kategoria: Blog

biale meble

Jednym z kolorów najchętniej wybieranych do wnętrz jest biel. Kojarzy się ona z elegancją, zapewnia poczucie przestrzeni oraz doskonale łączy się z innymi barwami. Wygląda świetnie i zarówno z pastelowymi, nawet bardzo jasnymi barwami, jak również wyrazistymi. Biel może występować w obu tonacjach kolorystycznych. W zimnym wydaniu z domieszką szarości sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach. Z dodatkiem beżu, czyli w ciepłej tonacji pięknie będzie wyglądała natomiast we wnętrzach klasycznych.  Biel we wnętrzu może występować w różnych proporcjach. Jedni decydują się jedynie na białe sufity, inni malują wszystkie ściany na biało albo kupują białe drewniane meble.

Białe meble w kuchni

Królową mebli kuchennych bez wątpienia jest właśnie biel. W wielu magazynach wnętrzarskich prezentowane są białe meble, które dominują zarówno w aranżacjach nowoczesnych, jak również tych bardziej klasycznych. Białe, drewniane meble wbrew pozorom nie brudzą się bardziej niż wszystkie inne. Choć ślady tłuszczu i przebarwienia mogą być bardziej widoczne, to zdecydowanie mniej zauważalne będą kurz i odciski palców. Warto również podkreślić, że białe meble będą bardzo dobrze wyglądały w niewielkich kuchniach i na małych przestrzeniach. Optycznie powiększą przestrzeń, poza tym białe meble, nawet masywne zawsze wyglądają niezwykle lekko.

Białe meble do salonu

Białe meble są spotykane nie tylko w kuchni. Świetnie sprawdzą się one również w salonie. Dzięki swojej uniwersalnej barwie możliwa jest dowolna aranżacja wnętrza, w którym się znajdują. Białe meble będą wyglądały bardzo dobrze w każdym wnętrzu, niezależnie od stylu, ale szczególnie polecane są, jeżeli marzymy przestrzeniach w stylu skandynawskim, romantycznym czy prowansalskim. Oczywiście oprócz koloru należy zwrócić również uwagę na styl wybieranych mebli. Inny typ wybierzemy do wnętrz klasycznych, jeszcze inny nowoczesnych. Warto również zauważyć, że biały kolor mebli pozwala na bardzo swobodne dobieranie kolorów dodatków w pokoju.