Jak dobrać meble na sprzęt RTV?

Kategoria: Blog

RTV - meble

Nierzadko telewizor i towarzyszące mu sprzęty zajmują centralne miejsce w naszym domu. Są zlokalizowane w miejscu, w którym chętnie przebywamy, relaksujemy się i spędzamy czas z domownikami – warto więc zadbać by była to przytulna i gustowna przestrzeń. Podpowiadamy jak dobrać idealne meble do sprzętu RTV.

Funkcjonalność w parze z estetyką

Stolik pod telewizor z drewna to klasyka w najlepszym wydaniu. Dzięki swojej trwałości i uniwersalności modele tego typu nie wychodzą z mody.
Tego rodzaju mebel będzie stanowić świetne uzupełnienie wnętrz utrzymanych w stylu rustykalnym lub skandynawskim, lecz przy odpowiednim zaaranżowaniu wpasuje się nawet w bardziej nowoczesne wnętrza.

Czasem warto postawić na większy mebel niż stolik czy półka, ponieważ będzie on mógł spełniać więcej funkcji.  Zazwyczaj domowemu telewizorowi towarzyszy kilka innych sprzętów, takich jak konsole czy odtwarzacze DVD. Najlepszym sposobem żeby utrzymać porządek w elektronice jest szafka TV.
Klasyczna komoda RTV może także stać się meblem, w którym będziesz przechowywał ważne dokumenty. Dzięki temu ograniczysz ilość szaf w salonie.

Z kolei niektóre szafki RTV wyposażone są w półki, dzięki którym wyeksponować można ulubione płyty CD lub ukochane książki.

Najwyższa jakość drewna i wykonania

Pamiętajmy także, że szafka pod telewizor musi być wysokiej jakości, by utrzymać sam telewizor, który jest stosunkowo ciężki, a także ewentualny dodatkowy sprzęt. Niskiej jakości mebel może się wygiąć, a półki osunąć pod ciężarem zawartości.

Bardzo ważne jest właściwe dobranie wysokości naszej szafki czy stolika. Mebel nie może być za wysoki, ponieważ ciągłe podnoszenie wzroku podczas oglądania telewizji nie tylko źle wpływa na nasz komfort, ale również na zdrowie oczu.
Telewizor powinien znajdować się na wysokości naszej linii wzroku lub nieco poniżej.

Przy wyborze mebli RTV warto też zwrócić uwagę na to, aby mebel gwarantował odpowiedni przepływ powietrza między telewizorem a połączonymi z nim urządzeniami. Zapobiegnie to przegrzewaniu się sprzętu, co może doprowadzić do niebezpiecznego spięcia lub obniżenia sprawności działania poszczególnych urządzeń.