Eleganckie meble łazienkowe

Kategoria: Blog

meble łazienkowe

Drewno od zawsze kojarzy się z niezwykłą elegancją i ponadczasowością. Wnętrze, w którym ustawione są drewniane meble w mgnieniu oka staje się bardziej przytulne. Drewno ma piękną strukturę słojów i  naturalną kolorystykę, dlatego sprawdza się w aranżacjach w różnych typach wnętrz, także w łazienkach. W nowoczesnych przestrzeniach warto postawić na jednolitą, gładką powierzchnię z połyskiem, do rustykalnych wnętrz wybierzmy drewniane elementy z widocznymi sękami i nierównościami. Drewniane elementy nadadzą łazience przytulności i swojskości – ocieplą nawet najbardziej surowy wystrój. Materiał ten wykorzystuje się do układania podłóg, ale również jako podstawowy element mebli łazienkowych.

Dlaczego warto zdecydować się na drewno w łazience

Drewno to materiał bliski naturze, a co za tym idzie przyjazny człowiekowi. Jak zostało już wspomniane nadaje on wnętrzom ciepła, lekkości i uroku. Dzięki swoim właściwościom przełamie chłód łazienkowych elementów ceramicznych. Wprowadzając drewno do łazienki z jednej strony nawiązuje się do aktualnych wnętrzarskich trendów, z drugiej zaś drewniane meble i elementy wystroju pasują do każdego stylu – od kolonialnego do glamour. Drewno w łazience możne pojawić się w mocnych akcentach, jak np. meble drewniane lub jako drobne akcesoria, takie jak półka, wieszak, dozownik na mydło, rama lustra. Kupując meble drewniane trzeba zwrócić uwagę, aby były dedykowane do łazienki. Są one przystosowane do warunków, które panują w łazience: wilgoć, zmiany temperatur.

Jak dbać o meble łazienkowe

Wiele osób boi się zakupu mebli drewnianych do łazienki z uwagi na trudne warunki, w których będą one eksploatowane. Jednakże są to niesłuszne obawy, ponieważ drewniane meble łazienkowe są zbudowane tak, aby użytkownik cieszył się nimi jak najdłużej. Oczywiście mimo to nie można zapominać o właściwej pielęgnacji mebli. W przypadku dostrzeżenia jakichkolwiek uszkodzeń na lakierowanych, fornirowanych lub pokrytych tworzywem elementach, należy jak najszybciej je usunąć, aby nie dochodziło do ich powiększania. Dodatkowo do mycie należy używać tylko substancji dedykowanych meblom, a powierzchnię po czyszczeniu trzeba wycierać do sucha.