Łóżko wygodne i stylowe

Trudno w to uwierzyć, ale w łóżku spędzamy 1/3 naszego życia, dlatego powinniśmy wybierać je wyjątkowo starannie. Najważniejsza w tym wypadku jest wygoda i zapewnienie sobie najwyższego komfortu snu. Oczywiście łóżko nie ma tak zasadniczego wpływu na sen, jak stelaż, materac oraz materiał poduszek i kołdry, jednak bardzo ważne są jego rozmiary. Wygodne łóżko przeznaczone dla jednej osoby powinno mieć minimum 90 cm szerokości, natomiast dla dwojga nie mniej niż 140 cm. Nie należy zapominać również o prawidłowej długości łóżka - zbyt krótkie może być nawet powodem problemów ze zdrowiem. Minimalna długość łóżka powinna być równa wzrostowi osoby, która będzie na nim spała plus, minimalnie, 25 cm.

Kategoria: Blog

łóżko kontynentalne

Jaki materiał wybrać

Oferta łóżek jest bardzo szeroka. Na rynku dostępne są łóżka metalowe, drewniane, z płyty wiórowej, wikliny, rzeźbione, tapicerowane. Znajdziemy sofy, wersalki, łóżka rozkładane, klasyczne. Można zgubić się w mnogości ofert. Dlatego przede wszystkim należy wziąć pod uwagę własne możliwości finansowe oraz upodobania, zarówno estetyczne, jak i te dotyczące twardości lub  miękkości materaca. W przypadku materiału, z którego ma by zrobione łóżko, sprawdzonym i na pewno trwałym jest drewno.  To tradycyjne, klasyczne rozwiązanie daje gwarancję, ze łóżko będzie z nami przez lata. Ponadto drewno jest eleganckie i piękne.

Łóżko kontynentalne

Prawdziwą gratką dla wszystkich, którzy cenią sobie komfort są łóżka kontynentalne. Dzięki swoim rozmiarom i specjalnej budowie są niezwykle wygodne. Łóżko kontynentalne składa się z dwóch podstawowych elementów: dolnej skrzyni drewnianej, która stoi na nóżkach i wypełniona jest sprężynami benellowymi, obłożonymi materiałem izolującym. Zadaniem skrzyni jest dźwiganie materaca. Drugim elementem jest sprężynowy materac. Łóżka kontynentalne są wyższe od klasycznych łóżek, są bardzo obszerne i zazwyczaj posiadają piękne wezgłowia, chroniące od chłodu ścian.