Jak stworzyć polskie mieszkanie w stylu prowansalskim?

Kategoria: Blog

Jak stworzyć polskie mieszkanie w stylu prowansalskim?

Styl prowansalski to lekkość, swojskość, naturalność i subtelność. Kojarzony jest ze słońcem, lawendą, wakacyjnym klimatem, swobodą i relaksem. I wbrew pozorom sprawdzi się nawet we wnętrzach nowoczesnych.

Fascynacja stylem prowansalskim

Fascynacja stylem prowansalskim nie powinna nikogo zastanawiać. W końcu każdy chce, aby w jego domu zagościł sielski spokój i błogi odpoczynek. Oczywiście nie każdemu przypadną do gustu jasne odcienie czy wszechobecne motywy kwiatowe, niemniej jednak wiele osób właśnie tak wyobraża sobie idealny dom dla siebie.

Prowansalskie wnętrze bez większego problemu jesteśmy w stanie stworzyć również w polskim domu lub mieszkaniu. Bez problemu jesteśmy w stanie dobrać odpowiednie wyposażenie meblowe, jak i różnego rodzaju dodatki, które w tym przypadku odgrywają bardzo ważną rolę. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ofertę producentów mebli sosnowych, które w największym stopniu współgrają z tą stylistyką. Meble sosnowe również wprowadzają do wnętrz lekkość, swojskość i świetnie nadają się do użytkowania praktycznie we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych – począwszy od sypialni, skończywszy na kuchni.

Urządzając mieszkanie w stylu prowansalskim, warto skupić się przede wszystkim na ciepłych, delikatnych, jasnych barwach, najlepiej pastelach. Kolory mogą być zastosowane w dekoracjach czy akcesoriach domowych, które estetycznie będą prezentować się na tle w odcieniu naturalnego drewna. Nie można też zapominać o kwiatach lub motywach kwiatowych i roślinnych, które stanowią znak rozpoznawczy tego stylu.

Styl prowansalski to również wielość różnorodnych tkanin, które powinny być jak bogato zdobione i kolorowe.

Styl prowansalski w nowoczesnych wnętrzach

Chociaż styl prowansalski kojarzy nam się z wnętrzami klasycznymi, może być z powodzeniem zastosowany również w nowoczesnych domach i mieszkaniach. Połączenie nowoczesności z sielskością Prowansji można osiągnąć poprzez zastosowanie mebli drewnianych oraz dodatków charakterystycznych dla stylu prowansalskiego.